Školy
Študenti
Učitelia

Ako sme vznikli?

23. 12. 2020
Zdiaľaj

Naše OZ EduCoach sme založili s nadšením pre koučing a jeho popularizovanie širšej verejnosti, najmä mladej generácii. Ako zakladateľky idei priniesť koučovací prístup do školstva, najmä teenagerom, sme sa stretli náhodou na koučovacom výcviku v koučovacej škole BCC (Business Coaching College). Každú z nás priviedli na výcvik vlastné pohnútky- obidve síce vychádzame z manažérskeho prostredia, ale úplne iných odvetví (Mirka z letectva a Peťa z HR). Avšak ako čas ukázal jedno sme mali už vtedy spoločné: zanietenie pre koučing.

Čas plynul, po výcviku sa naše cesty na chvíľu rozišli a obidve sme sa vrátili na naše manažérske a koučovacie cesty. Výhodou bolo, že sme pracovali blízko seba a kde tu bola príležitosť na pracovnú kávičku, či obed a rozprávanie zážitkov ako je koučing prospešný a čo všetko sa s ním dá! V tom čase sme obidve mali blízko k výchove detí - Peťa snažiac sa uplatniť koučovací prístup doma v rodine a Mirka priniesť koučing mamičkám vo svojom okolí. Túžba predávať informácie kvalitne a profesionálne nás spoločne zaviedla na výlet do Prahy, kde toho času Kanadská koučovacia škola (Erickson Coaching International) organizovala výcvik Rodič ako Kouč a to hneď pod vedením zakladateľky tejto školy Merylin Atkinson. Túto úžasnú príležitosť sme si nemohli nenechať ujsť.  

Výcvik a prístup nás natoľko očaril, že pri ďalšej kávičke v Bratislave vznikol náš nápad priniesť koučing našej mládeži - tam sme videli najväčší potenciál ako podporiť ďalšiu generáciu na ich ceste životom. Obidve sme snívali o tom, že mať takú príležitosť v našom veku, možno by veci boli inak, možno nie, ale určite by sme ju využili. A mali sme nápad! Vedeli sme, že teenageri sú tí ktorým chceme pomôcť zvládnuť výzvy ich prechodu dospievajúcich k dospelým prostredníctvom koučovania.  

Nápad vznikol rýchlo, meno a logo ešte rýchlejšie . Do týždňa bol koncept hotový a odhodlane sme oslovili stredné školy, kde sa náša vízia - aby každý teenager mal možnosť zažiť koučing na vlastnej koži – stal realitou.

Jedinečné potreby nášho publika nás neustále inšpirujú k zamysleniu ako náš projekt zlepšiť a posunúť ďalej. Aktualizujeme naše služby a rozširujeme koncept od študentov k učiteľom a taktiež rodičom, pretože všetky tieto zložky kreujú našu mládež