Školy
Študenti
Učitelia

ZaCieľ

Zážitkové kariérové poradenstvo 
pre tínedžerov

Výber tej správnej školy?

Pomôže vášmu tínedžerovi spoznať samých seba, objaviť čo ich baví a rozhodnúť sa správne.

Workshop ZaCieľ "Nadizajnuj si svoj život"
Tento interaktívny zážitkový workshop, pomáha tínedžerom a dospievajúcim objaviť kariérne smerovanie.

Študent objaví:

Svoje talenty, v čom je dobrý a ako ich vie použiť
Svoje kvality, čo už vie a aký má potenciál
Svoje hodnoty, na čom mu naozaj záleží
Pracovné prostredie, čo je ten najlepší fit, kde bude prekvitať
Svoj zmysel, kam chce smerovať, nájde svoje PREČO

Nadizajnuje si svojho AVATARA a život podľa vlastných predstáv, pochopí čo potrebuje k tomu aby vykročil vpred.

Ako to funguje

Pomocou rôznych aktivít a dotazníkov študenti zistia svoje záujmy, silné stránky, zručnosti a objavia svoje hodnoty.
Následne prepoja tieto svoje požiadavky s možnosťami štúdia a trhom práce tak, aby si uľahčili výber ďalšieho štúdia, vysokej školy alebo pracovného zamerania.

Workshop je zostavený na základe inovatívnych prístupov a metód v kariérovom poradenstve a vedený koučovacím prístupom tak, aby si sám študent vytvoril o sebe ten najlepší obraz a vedel poznatky zužitkovať v praxi.

Čo si tínedžer z workshopu odnesie

Koučing tínedžerom poskytuje príležitosť odhaliť svoj potenciál a začať si vytvárať cestu vpred, ktorá je skutočná.
Prostredníctvom sebapoznávania identifikujú svoje talenty, hodnoty a ciele svojej pracovnej budúcnosti. Pri skúmaní komunikácie v skupine pochopia ako sa vyjadriť, ale aj rešpektovať a inšpirovať navzájom.

Všetky tieto prvky sa spoja tak, aby poskytli priestor na seba rozvoj. To im do budúcnosti prinesie lepšie uvedomenie si samých seba a profesijného či osobného smerovania.

Kto vášho tínedžera workshopom prevedie?

Kurzom vás budú sprevádzať kouči z EduCoach

Mirka Tomašovičová

Kouč mládeže, kariérový poradca, mediátor
Spoluzakladateľ EduCoach
Spolutvorca programu pre mládež UPGRADNI SA! a Rozmýšľaj ako dizajnér.  Certifikovaný kouč mládeže Youth Coaching Institute, USA

Pre koho je workshop určený?

Workshop ZaCieľ je určený pre mládež a mladých dospelých
Vo veku od 15 do 20 rokov

Kde a kedy bude workshop prebiehať?

Osobne na pôde vašej školy.  V prípade individuálnej skupiny tínedžrov - priestor po dohode
Termín kurzu pre školy po dohode.  Pre verejnosť prijímame  prihlášky na jesenný workshop, termín bude upresnený po zaslaní nezáväznej prihlášky
Cena workshopu: 110 EUR / osoba/ max 10 účastníkov

Trvanie:  celodenný workshop
Cena zahŕňa úvodnú konzultáciu a prípravu workshopu podľa konkrétnych potrieb skupiny

Tento inovatívny program je určený pre dnešnú mládež a pomáha mladým ľuďom uvedomiť si ich skutočný potenciál tým, že im umožňuje nahliadnuť do toho, čo sú skutočne schopní dosiahnuť. Zároveň posilňuje motiváciu a angažovanosť v ich životoch.

Čo sa študentom na WS páčilo?

Páčili sa mi skvelé aktivity a to, že sme mali priestor sa rozprávať aj pracovať jednotlivo. Pracovali sme ako jedna skupina alebo komunita. Určite nás to zblížilo a lepšie sme sa spoznali. Uvedomila som si kým som a ktoré moje schopnosti sú ostatnými brané ako užitočné a správne využívané a do budúcna sa budem snažiť nimi riadiť.
Študent DASATO
Uvedomil som si, že by som mal ľuďom okolo mňa častejšie poďakovať za to, čo pre mňa znamenajú a čím sú pre mňa špeciální. Naučil som sa ako lepšie vnímať seba/svoje hodnoty/silné stránky komplexnejšie v jednom celku aj vďaka skupinovej reflexii. Mal by som využívať svoje silné stránky a riadiť sa podľa nich.
Študent DASATO
Veľmi sa mi páčil profesionálny prístup zo strany lektorky. Rozsiahla skupinová aktivita a uvoľnená atmosféra, ktorá vládla. Lektorka k nám pristupovala individuálne a každého sa snažila niečo opýtať. Uvedomila som si, že čo ja možno pokladám za bezvýznamné alebo nevýrazné môže byť pre iných dosť dôležité.
Študent DASATO
Oceňujem priestor na pracovanie so sebou. Interaktívnosť. Páčili sa mi praktické aktivity. Hlavne keď sme si stavali vlastné zátišie ako projekt života, kde sme mohli vyjadriť samého seba.
Študent DASATO
3 five year versions of me + ako si "správne" vybrať kvality z každého života. Vďaka skvelým aktivitám som si veľa vecí uvedomil a získal som množstvo užitočných rád do života, ako si napríklad nadizajnovať svoj život podľa mojich predstáv, aké postupy pri tom používať. Viac som si uvedomil, čo tvorí môj safe space a budem sa ho snažiť uchovávať, aby som mal také aktivity a miesto, kde si môžem aj oddýchnuť.
Študent DASATO
Dosť ma zaujalo dizajnovanie 3 životov a určite to aj využijem. Keď som si tak pekne spísala všetky tri životy, zrazu som videla na papieri moje hodnoty a priority, medzi ktorými sa neviem rozhodnúť a aké je to vlastne ľahké ich prepojiť.
Študent DASATO

Ak máte záujem o workshop

Na vašej škole alebo pre skupinu tínedžerov, nezáväzne sa prihláste a my vám radi povieme viac.

Kontaktujte nás: contact@educoach.sk alebo vyplňte kontaktný formulár