Školy
Študenti
Učitelia

Program

Učiteľ ako kouč

Nakopni svoj vlastný projekt

Tešíme sa, že ste sa rozhodli vydať sa na cestu upgradu. Povieme Vám ako viete využiť koučovací prístup a nástroje vo svojej práci pedagóga. 

1.
Zaregistruj sa
2.
Začni a absolvuj program
3.
Používaj svoje konto kedykoľvek

Úvod

Modul Úvod

Pýtam sa INAK - ako kouč

Modul 1

Počúvam INAK - ako kouč

Modul 2

Odhaľ čaro koučovacích techník

Modul 3

Spätná väzba INAK - ako kouč

Modul 4

Nastav si svoj projekt koučovaco

Modul 5

Inšpiruj svojim projektom

Modul 6

Lúčime sa

Modul Lúčime sa

Otázky a odpovede

O čom je program?

Program ponúka učiteľom príležitosť osvojiť si základy koučovacieho prístupu. Bude sa páčiť učiteľom, ktorí hľadajú nový spôsob komunikácie a budovania vzťahov v škole a doma. Je o zmene pohľadu na to, čo robíš každý deň. O každodennom prístupe k ľuďom okolo seba – toto máš vo svojich rukách. Nebudeme Ťa poučovať, ani Ti radiť a určite Ťa nejdeme prerábať z učiteľa na kouča. Ponúkame Ti príležitosť UPGRADE-núť sa na ďalší level pomocou zaujímavých techník a spôsobov ako rozmýšľať inak a skúmať to, na čom Ti záleží. Ty sám si z toho vyberieš to, čo Ti vyhovuje, aby si rýchlejšie napredoval tam, kam potrebuješ.

Stále nechápem. O čom je tento program?

Program je zostavený zo šiestich modulov. Každý modul sa venuje jednej téme. Moduly sú vzájomne prepojené a nadväzujú na seba. Samotný modul obsahuje jedno hlavné video, kde ťa prevedieme rôznymi konceptami alebo technikami zo sveta profesionálnych koučov, ktoré si na vlastnej koži vyskúšaš. Všetko, čo zistíš si tiež budeš môcť zapisovať do pracovných listov k jednotlivým modulom, vďaka čomu si na konci kurzu uvedomíš, kam si sa posunul. Druhé video je rozhovor s učiteľmi, ktorí sú zároveň aj kouči. Porozprávajú ti o svojich skúsenostiach – ako oni využívajú tento prístup a techniky v triede, so svojim žiakmi.
Čakajú Ťa tieto témy modulov:
Modul 1 – Pýtam sa INAK - ako kouč
Modul 2 – Počúvam INAK - ako kouč
Modul 3 – Odhaľ čaro koučovacích techník
Modul 4 – Spätná väzba INAK - ako kouč
Modul 5 – Nastav si svoj projekt koučovaco
Modul 6 – Inšpiruj svojim projektom

Potrebujem nejakú predošlú skúsenosť a tréning v osobnostnom rozvoji?

Nepotrebuješ žiadne predošlé skúsenosti 😉 Kurz je navrhnutý tak, aby Ti pomohol vybudovať základy koučovacieho prístupu resp. dať Ti odrazový mostík pre Tvoju cestu v tejto téme. A ak patríš medzi tých, čo už nejaké skúsenosti s témou koučovania majú, naše techniky Ti pomôžu rozšíriť obzory v tejto oblasti a posunú Ťa v tvojom rozvoji na nový level.

Kto sa môže prihlásiť do programu?

o programu sa môže prihlásiť každý učiteľ na Slovensku ktorý má záujem o sebarozvoj. Kurz je navrhnutý tak, aby učitelia mali prístup k teórii a praxi v tejto oblasti, posilnili svoju sebadôveru v používaní koučovacieho prístupu vo svojej práci a dostali základy pre ďalší osobnostný rast vo svojej práci a aj v osobnom živote.

Ako sa prihlásim?

Otvor si svoje konto a začni Modul 1 – to je všetko 😊

Ako prebieha program?

Program je zostavený zo 6 modulov, ktoré si môžeš pozrieť kedy chceš (self-study), a kedy Ti to vyhovuje (on-demand). Napr. v pondelok si pozrieš Modul 1, a potom v stredu, alebo neskôr, keď máš čas Module 2. Takto pokračuješ až kým neskončíš Module 6. Program bol navrhnutý tak, že budeš mať prehľad o tom, ktoré moduly si už videl, takže môžeš pokračovať tam, kde si skončil.

Ako dlho mi bude trvať absolvovať program?

Príliš zaneprázdnený? Stačí si vyčleniť 30 minút denne. Už počas prvých dní programu však pocítiš zmenu. Takáto malá časová investícia do svojho rozvoja teraz, Ti prinesie pozoruhodné výsledky v budúcnosti. Niektorí učitelia urobia jeden modul za jeden deň, iní urobia jeden modul za týždeň. Väčšina účastníkov ukončí program do 3 mesiacov. Čistý čas jedného modulu je cca 30 minút.

Je moje konto časovo ohraničené?

Prístup do programu nie je časovo ohraničený a nemá dátum expirácie. To platí aj o všetkých úlohách k jednotlivým modulom. Prístup budeš mať aktívny počas celej doby platnosti Tvojho konta, pokiaľ si konto sám nezrušíš.

Prečo je program bezplatný?

EduCoach dostal grant z dotačnej schémy Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, za pomoci Schémy na podporu podnikateľského vzdelávania, ktorej vykonávateľom je Slovak Business Agency (SBA). To nám umožnilo tento program vytvoriť a ponúknuť všetkým učiteľom na Slovensku. My sa z toho veľmi tešíme! 😊
Záleží nám na tom, aby bolo vzdelávanie dostupné pre všetkých bez rozdielu, prístupné a použiteľné pre každého a to v tej najlepšej kvalite.

Môžem odporúčať program kamarátovi?

Áno, samozrejme. Budeme sa veľmi tešiť.

Ako sa líši program od iných online e-learningových platforiem?

Toto nie je klasický vzdelávací program. Toto je Tvoja vstupenka na cestu sebarozvoja, počas ktorej uplatníš to čo si sa naučil podľa Tvojich predstáv a možností 😊
Zistíš, ako sa dá komunikovať a pristupovať k študentom INAK - aby si mohol rásť, objavovať a dosahovať svoj maximálny potenciál.
Kurzom Ťa prevedú naši edukouči, ktorí s vášňou pracujú s mládežou, žiadny elektronický program. Naši profesionálni kouči sú trénovaní a certifikovaní, ovládajú metódy ľudskej transformácie a prinášajú Ti vedecký, štruktúrovaný spôsob, ktorý prináša skutočné výsledky.

Ako môžem pokračovať v seba-rozvoji po ukončení programu?

Tu je zopár nápadov:
1) Pozri si zdroje a inšpirácie, ktoré nájdeš pod každým modulom a z ktorých sme čerpali pri vytváraní programu (možno Ťa niektoré zaujali) a skúmaj tieto ďalej.
2) Vytvor buddy program s kolegami, ktorí program ukončili a majú chuť ďalej rozoberať určité témy alebo techniky, ktoré ste sa v kurze naučili.
3) Ak si chceš vyskúšať, aké to je spolupracovať so svojim vlastným profesionálnym koučom, napredovať v témach, ktoré si v kurze načal, ozvi sa nám nám na contact@educoach.sk a vypýtaj si jednu koučovacie hodinu zdarma – vyskúšaj koučing na vlastnej koži.
4) Skús predstaviť EduCoach na tvojej škole. Veľmi radi sa predstavíme a rozbehneme EduCoach program aj na Tvojej škole. To by znamenalo, že tvojim študentom ponúkneme bezplatný koučing s jedným z našich edukoučov počas jedného školského semestra, alebo roka.
5) Ak máš chuť osvojiť si koučovací prístup hlbšie a osobne, prihlás svoju školu na prezenčný program Učiteľ ako kouč. Takáto forma vzdelávania umožní desiatim učiteľom z Tvojej školy zažiť tento kurz osobne, v skupinovej forme.

Som rodič – je tento kurz pre mňa vhodný?

Určite áno. Tento kurz ponúka príležitosť osvojiť si základy koučovacieho prístupu. Príklady, ktoré ponúkame sme prispôsobili pre školské prostredie, ale techniky a prístup budú vhodné a užitočné aj pre rodinné prostredie, komunikáciu a vzťahy medzi rodičmi a deťmi, alebo rodinnými príslušníkmi navzájom.

Som rodič a rád by som podporil svoje dieťa v sebarozvoji – ako na to?

Zapojenie rodičov do projektov pre mladých ľudí je veľmi dôležitým pilierom pre ich sebarozvoj. Pre študentov mame osobitný program UPGRADNI SA - Buď kormidelníkom svojho života. Tento program bol navrhnutý tak, aby sa vďaka nemu učili nie len mladí ľudia od dospelých, ale aj dospelí od mladých. Vytvára priestor pre spoločnú diskusiu o dôležitých životných témach. Preto sa budeme tešiť, ak absolvujete náš program aj so svojim tínedžerom, a spolu tak obaja nastúpite na dobrodružnú cestu sebarozvoja. Téma sebarozvoja, ktorú prinášame v tomto programe nie je koncipovaná ako úloha, ktorú treba vyriešiť, ale ako priestor pre objavovanie, v rámci ktorého je možné sa toho o sebe veľa naučiť.

Odkiaľ sme čerpali inšpiráciu?

Tak, ako s vášňou posúvame najnovšie informácie v oblasti sebarozvoja našim učiteľom, aby boli čo najlepšie pripravení na výzvy, ktorým čelia, aj my sami sa s rovnakým zápalom venujeme sebavzdelávaniu. Našou veľkou inšpiráciou pri tvorbe kurzu Učiteľ ako Kouč bola Britská organizácia Learning Cultures, ktorá sa venuje rozvoju koučovacej kultúry na školách.

Ešte stále mám niekoľko otázok.

Radi Ti ich zodpovieme, ak nám napíšeš cez tento formulár.

Kontaktujte nás: contact@educoach.sk alebo vyplňte kontaktný formulár

Povedali o nás

Odnášam si skvelé nové nástroje pre lepšie fungovanie v komunite učiteľov a žiakov, ktoré uľahčia aj bežný život. Veľmi sa mi páčilo spracovanie vo forme videí spolu s odporúčanými materiálmi na prehĺbenie témy. Najväčšia obťiažnosť bola pre mňa pri module dávania nehodnotiacej spätnej väzby. Ešte ju musím potrénovať. Kurz bol obsiahly a veľmi prospešný. Vďaka, že som ho mohla absolvovať a vniesť vďaka nemu viac empatie do vyučovacieho procesu.
Andrea Online elearning Učiteľ ako kouč
Kurz mi dal inšpiráciu ako robiť veci INAK. Pomohol mi zamyslieť sa a ukázať, že sa dá aj inak komunikovať. Ponúkol inšpirácie k spätnej väzbe a projektový prístup PREČO. Najlepšie lekcie boli o koučovaní a škálach. Teším sa, že zakomponujem prvky do výuky. Veľa pozitívnej energie a chuti na sebe pracovať. Dal mi nový pohľad na možnosti učiteľa. Ďakujem za tento kurz.
Kristína Online elearning Učiteľ ako kouč
Som vďačná za informácie o kladení otázok a dávaní spätnej väzby – môže to byť veľmi prínosné pri individuálnom vyučovaní hry na nástroj. Nechcem svojimi poznámkami odradiť žiakov a rada by som uplatnila citlivejší individuálny prístup. Tiež chcem pomôcť pomocou techník svojim žiakom plánovať si prácu, stanovovať a dodržiavať ciele pri cvičení na nástroj. Osnova prípravy projektu sa môže zísť pri príprave nejakých originálnejších, zaujímavejších foriem podujatí a koncertov. Ďakujem za sprostredkované informácie.
Elena Online elearning Učiteľ ako kouč

Program

Učiteľ ako kouč

Nakopni svoj vlastný projekt

Tešíme sa, že ste sa rozhodli vydať sa na cestu upgradu. Povieme Vám ako viete využiť koučovací prístup a nástroje vo svojej práci pedagóga.