Školy
Študenti
Učitelia

Program

Učiteľ ako kouč

Nakopni svoj vlastný projekt

Tešíme sa, že ste sa rozhodli vydať sa na cestu upgradu. Povieme Vám ako viete využiť koučovací prístup a nástroje vo svojej práci pedagóga. 

1.
Zaregistruj sa
2.
Začni a absolvuj program
3.
Používaj svoje konto kedykoľvek

Úvod

Modul Úvod

Pýtam sa INAK - ako kouč

Modul 1

Počúvam INAK - ako kouč

Modul 2

Odhaľ čaro koučovacích techník

Modul 3

Spätná väzba INAK - ako kouč

Modul 4

Nastav si svoj projekt koučovaco

Modul 5

Inšpiruj svojim projektom

Modul 6

Lúčime sa

Modul Lúčime sa

Otázky a odpovede

O čom je program?

Program ponúka učiteľom príležitosť osvojiť si základy koučovacieho prístupu. Bude sa páčiť učiteľom, ktorí hľadajú nový spôsob komunikácie a budovania vzťahov v škole a doma. Je o zmene pohľadu na to, čo robíš každý deň. O každodennom prístupe k ľuďom okolo seba – toto máš vo svojich rukách. Nebudeme Ťa poučovať, ani Ti radiť a určite Ťa nejdeme prerábať z učiteľa na kouča. Ponúkame Ti príležitosť UPGRADE-núť sa na ďalší level pomocou zaujímavých techník a spôsobov ako rozmýšľať inak a skúmať to, na čom Ti záleží. Ty sám si z toho vyberieš to, čo Ti vyhovuje, aby si rýchlejšie napredoval tam, kam potrebuješ.

Stále nechápem. O čom je tento program?

Program je zostavený zo šiestich modulov. Každý modul sa venuje jednej téme. Moduly sú vzájomne prepojené a nadväzujú na seba. Samotný modul obsahuje jedno hlavné video, kde ťa prevedieme rôznymi konceptami alebo technikami zo sveta profesionálnych koučov, ktoré si na vlastnej koži vyskúšaš. Všetko, čo zistíš si tiež budeš môcť zapisovať do pracovných listov k jednotlivým modulom, vďaka čomu si na konci kurzu uvedomíš, kam si sa posunul. Druhé video je rozhovor s učiteľmi, ktorí sú zároveň aj kouči. Porozprávajú ti o svojich skúsenostiach – ako oni využívajú tento prístup a techniky v triede, so svojim žiakmi.
Čakajú Ťa tieto témy modulov:
Modul 1 – Pýtam sa INAK - ako kouč
Modul 2 – Počúvam INAK - ako kouč
Modul 3 – Odhaľ čaro koučovacích techník
Modul 4 – Spätná väzba INAK - ako kouč
Modul 5 – Nastav si svoj projekt koučovaco
Modul 6 – Inšpiruj svojim projektom

Potrebujem nejakú predošlú skúsenosť a tréning v osobnostnom rozvoji?

Nepotrebuješ žiadne predošlé skúsenosti 😉 Kurz je navrhnutý tak, aby Ti pomohol vybudovať základy koučovacieho prístupu resp. dať Ti odrazový mostík pre Tvoju cestu v tejto téme. A ak patríš medzi tých, čo už nejaké skúsenosti s témou koučovania majú, naše techniky Ti pomôžu rozšíriť obzory v tejto oblasti a posunú Ťa v tvojom rozvoji na nový level.

Kto sa môže prihlásiť do programu?

o programu sa môže prihlásiť každý učiteľ na Slovensku ktorý má záujem o sebarozvoj. Kurz je navrhnutý tak, aby učitelia mali prístup k teórii a praxi v tejto oblasti, posilnili svoju sebadôveru v používaní koučovacieho prístupu vo svojej práci a dostali základy pre ďalší osobnostný rast vo svojej práci a aj v osobnom živote.

Ako sa prihlásim?

Otvor si svoje konto a začni Modul 1 – to je všetko 😊

Ako prebieha program?

Program je zostavený zo 6 modulov, ktoré si môžeš pozrieť kedy chceš (self-study), a kedy Ti to vyhovuje (on-demand). Napr. v pondelok si pozrieš Modul 1, a potom v stredu, alebo neskôr, keď máš čas Module 2. Takto pokračuješ až kým neskončíš Module 6. Program bol navrhnutý tak, že budeš mať prehľad o tom, ktoré moduly si už videl, takže môžeš pokračovať tam, kde si skončil.

Ako dlho mi bude trvať absolvovať program?

Príliš zaneprázdnený? Stačí si vyčleniť 30 minút denne. Už počas prvých dní programu však pocítiš zmenu. Takáto malá časová investícia do svojho rozvoja teraz, Ti prinesie pozoruhodné výsledky v budúcnosti. Niektorí učitelia urobia jeden modul za jeden deň, iní urobia jeden modul za týždeň. Väčšina účastníkov ukončí program do 3 mesiacov. Čistý čas jedného modulu je cca 30 minút.

Je moje konto časovo ohraničené?

Prístup do programu nie je časovo ohraničený a nemá dátum expirácie. To platí aj o všetkých úlohách k jednotlivým modulom. Prístup budeš mať aktívny počas celej doby platnosti Tvojho konta, pokiaľ si konto sám nezrušíš.

Prečo je program bezplatný?

EduCoach dostal grant z dotačnej schémy Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, za pomoci Schémy na podporu podnikateľského vzdelávania, ktorej vykonávateľom je Slovak Business Agency (SBA). To nám umožnilo tento program vytvoriť a ponúknuť všetkým učiteľom na Slovensku. My sa z toho veľmi tešíme! 😊
Záleží nám na tom, aby bolo vzdelávanie dostupné pre všetkých bez rozdielu, prístupné a použiteľné pre každého a to v tej najlepšej kvalite.

Môžem odporúčať program kamarátovi?

Áno, samozrejme. Budeme sa veľmi tešiť.

Ako sa líši program od iných online e-learningových platforiem?

Toto nie je klasický vzdelávací program. Toto je Tvoja vstupenka na cestu sebarozvoja, počas ktorej uplatníš to čo si sa naučil podľa Tvojich predstáv a možností 😊
Zistíš, ako sa dá komunikovať a pristupovať k študentom INAK - aby si mohol rásť, objavovať a dosahovať svoj maximálny potenciál.
Kurzom Ťa prevedú naši edukouči, ktorí s vášňou pracujú s mládežou, žiadny elektronický program. Naši profesionálni kouči sú trénovaní a certifikovaní, ovládajú metódy ľudskej transformácie a prinášajú Ti vedecký, štruktúrovaný spôsob, ktorý prináša skutočné výsledky.

Ako môžem pokračovať v seba-rozvoji po ukončení programu?

Tu je zopár nápadov:
1) Pozri si zdroje a inšpirácie, ktoré nájdeš pod každým modulom a z ktorých sme čerpali pri vytváraní programu (možno Ťa niektoré zaujali) a skúmaj tieto ďalej.
2) Vytvor buddy program s kolegami, ktorí program ukončili a majú chuť ďalej rozoberať určité témy alebo techniky, ktoré ste sa v kurze naučili.
3) Ak si chceš vyskúšať, aké to je spolupracovať so svojim vlastným profesionálnym koučom, napredovať v témach, ktoré si v kurze načal, ozvi sa nám nám na contact@educoach.sk a vypýtaj si jednu koučovacie hodinu zdarma – vyskúšaj koučing na vlastnej koži.
4) Skús predstaviť EduCoach na tvojej škole. Veľmi radi sa predstavíme a rozbehneme EduCoach program aj na Tvojej škole. To by znamenalo, že tvojim študentom ponúkneme bezplatný koučing s jedným z našich edukoučov počas jedného školského semestra, alebo roka.
5) Ak máš chuť osvojiť si koučovací prístup hlbšie a osobne, prihlás svoju školu na prezenčný program Učiteľ ako kouč. Takáto forma vzdelávania umožní desiatim učiteľom z Tvojej školy zažiť tento kurz osobne, v skupinovej forme.

Som rodič – je tento kurz pre mňa vhodný?

Určite áno. Tento kurz ponúka príležitosť osvojiť si základy koučovacieho prístupu. Príklady, ktoré ponúkame sme prispôsobili pre školské prostredie, ale techniky a prístup budú vhodné a užitočné aj pre rodinné prostredie, komunikáciu a vzťahy medzi rodičmi a deťmi, alebo rodinnými príslušníkmi navzájom.

Som rodič a rád by som podporil svoje dieťa v sebarozvoji – ako na to?

Zapojenie rodičov do projektov pre mladých ľudí je veľmi dôležitým pilierom pre ich sebarozvoj. Pre študentov mame osobitný program UPGRADNI SA - Buď kormidelníkom svojho života. Tento program bol navrhnutý tak, aby sa vďaka nemu učili nie len mladí ľudia od dospelých, ale aj dospelí od mladých. Vytvára priestor pre spoločnú diskusiu o dôležitých životných témach. Preto sa budeme tešiť, ak absolvujete náš program aj so svojim tínedžerom, a spolu tak obaja nastúpite na dobrodružnú cestu sebarozvoja. Téma sebarozvoja, ktorú prinášame v tomto programe nie je koncipovaná ako úloha, ktorú treba vyriešiť, ale ako priestor pre objavovanie, v rámci ktorého je možné sa toho o sebe veľa naučiť.

Odkiaľ sme čerpali inšpiráciu?

Tak, ako s vášňou posúvame najnovšie informácie v oblasti sebarozvoja našim učiteľom, aby boli čo najlepšie pripravení na výzvy, ktorým čelia, aj my sami sa s rovnakým zápalom venujeme sebavzdelávaniu. Našou veľkou inšpiráciou pri tvorbe kurzu Učiteľ ako Kouč bola Britská organizácia Learning Cultures, ktorá sa venuje rozvoju koučovacej kultúry na školách.

Ešte stále mám niekoľko otázok.

Radi Ti ich zodpovieme, ak nám napíšeš cez tento formulár.

Kontaktujte nás: contact@educoach.sk alebo vyplňte kontaktný formulár

Povedali o nás

S Luciou sme si veľmi rozumeli, chválim jej prístup a postupy. Vždy sme dokázali nájsť riešenie situácie a zároveň sme si vždy nastavili jasné ciele. Veľmi mi pomohla, za čo som jej nesmierne vďačný.
Erik študent
Na začiatku som si ani zďaleka nemyslela, že mi coach môže dať toľko veľa! Paní Katka je neskutočne milá osoba a skvelý človek. Myslím, že sme si dobre sadli a vedeli by sme sa rozprávať aj o menej rozvojových témach a otázkach. Ale keď som pri tom sebarozvoji, nazvala by som to až transformáciou. Neviem, či mám ešte niečo dodať. Asi len veľké ĎAKUJEM za túto možnosť.
Hana študentka
S Katkou som mega spokojný. Vždy keď sa potrebujem vyrozprávať, tak tam je a potom mi položí otázku, vďaka ktorej mi pomôže zamerať sa na daný problém a ja ho tak viem vyriešiť. Popri mojom extrémne chaotickom živote, kedy sa snažím robiť strašne veľa rôznych vecí, mi tak vždy pomôže, lebo to roztriedi a ukáže mi základ problému. Pomáha mi rozhodovať sa medzi rozličnými projektami, keď viem, že nie som schopný robiť oba. Na začiatku mi pomohla stanoviť si priority, čo mi dosť zjednodušilo rozhodovanie medzi vecami. Som s ňou nadmieru spokojný.
Ivo študent
Svaťa bola veľmi milá a profesionálna. V človeku vyvoláva pocit istoty, vďaka ktorému môže byť človek úprimný. Na hodinách ku mne pristupovala s citom a pochopením. Som veľmi spokojná, priateľský a zároveň profesionálny prístup. Človek sa necíti pod stresom a má šancu sa zamyslieť nad vecami, nad ktorými by sa normálne nezamyslel a vďaka tomu nachádza odpovede.
Sarah študentka
Koučingové stretnutia s Elenkou si neviem vynachváliť. Veľa problémov čo som mala som považovala len za výplody fantázie a nedávala som im veľkú váhu. Vďaka koučingu som ich začala riešiť a zistila som aj ako. Nemusela som sa báť vyhorenia, vedela som čo ako spraviť a ako si lepšie nastaviť svoj čas. Okrem problémov ktoré sa mi diali v danom období sa nám podarilo načrtnúť moju budúcnosť a konečne si upratať v tom čo vlastne chcem. To mi veľmi pomohlo a cítim to tak aj teraz pri výbere školy. Viem za čím chcem ísť. V neposlednom rade cítim veľký osobnostný rast, dokážem lepšie zvládať krízové situácie a vyriešiť ich a to by som bez koučingu nezvládla!
Sofia študent
Koučing s Mirkou mi pomohol aby som si v hlave urobil jasno a objavil čo ma v skutočnosti trápilo. Koučing mi tiež pomohol jednoduchšie hľadať riešenia.
Daniel študent
Daniela je – MEGA SUPER ČLOVEK! Pomohla mi v tých najťažších situáciách a problémoch. Ukázala mi ako zodpovedne a dlhodobo riešiť svoje problémy. Naučila ma ako sa pozrieť na veci pozitívne a s nadhľadom. Pomohla mi nájsť správnu cestu, ktorou sa vydať - a za to jej OHROMNE ĎAKUJEM. Za to, že som sa na každú prvú stredu v mesiaci vždy tešil ako malé dieťa a z našej session odchádzal s odhodlaním a skvelou náladou.
Adrián študent
Koučovanie je super a Anita je úžasná, určite vďaka nej viac spoznávam samu seba. Som veľmi rada, že mám príležitosť mať koučku.
Paulína študent
S koučingom som zatiaľ spokojná, je vidno že Danka je skúsená, a koučing mi zatiaľ najviac pomohol upratať si myšlienky a urobiť si v hlave viac jasno o tom čo chcem, za čo som veľmi vďačná.
Lucia študent
Zatiaľ som maximálne spokojný. Čo sa týka času hovorov, Katka je vždy ústretová, a ak náhodou nemôže v deň, na kedy sme dohodnutí, dá vedieť včas. Počas hovorov z nej mám pocit, že naozaj chce svoju prácu robiť najlepšie ako vie a dokonca je veľmi ochotná poskytnúť mi ďalšie dodatočné materiály po skončení koučingového sedenia.
Tibor študent
S koučovaním so Zuzkou som viac ako spokojná. Všetko prebieha výborne. Zuzka je veľmi ochotná a milá. Cele to prekonalo moje očakávania. Veľmi pekne ďakujem za príležitosť.
Emma študent
S koučkou som veľmi spokojná. Prebrali sme už dosť tém, ktoré mi pomáhajú "upratať" si život. Katka je veľmi ústretová, aj keď je to takto online, myslím, že vytvorila priateľskú atmosféru hneď na začiatku, pokladá správne otázky a pomáha mi spoznať samú seba. Koučovanie bolo pre mňa neznáma oblasť. Úprimne, celkovo ma tá štruktúra milo prekvapila. Je zvláštne, keď ja nie som tá, čo sa pýta, nakoľko zvyčajne to tak býva medzi kamarátmi, ale som na strane toho, čo má rozprávať. Nezvyk, ale posun vpred.
Aďka študent
Som veľmi rád, že som práve s Peťou zažil svoj prvý coaching. Už dlhšiu dobu som riešil svoje smerovanie a výber vysokej školy. Bol som zaseknutý na mieste a nevedel som ako ďalej. Spoločne sme sa pozreli na moje myšlienky z iného uhlu, stanovili sme si ako mám ďalej postupovať. Po stretnutiach s ňou mi veľmi odlahlo a spravil som rozhodnutia. Veľmi som jej vďačný za jej čas, ochotu a pozitívnu energiu. Jediné, čo ľutujem je, že som nemal stretnutie s Peťou už oveľa skôr.
Erik študent
Koučing mi veľmi vyhovuje a naozaj som spokojná. S mojou koučkou Máriou sme si veľmi sadli a veľmi jej vďačím aj za to, že ma naviedla na to správnu životnú cestičku, aj keď som ešte stále len v procese 😇. Mám pocit, že niektoré témy, ktoré sme rozoberali mi naozaj otvorili oči a uvedomila som si veci vo svojom živote, na ktoré som v minulosti kládla ľahkú váhu. Hodiny ma veľmi bavia a hlavne je super, že je to čas na debatu, ale aj sebarealizáciu. Je to povzbudenie do života, vďaka ktorému som aj zmenila pár veci a zapracovala na sebe.
Michaela 2021
Ďakujem za možnosť vyskúšať si koučing, otvorili sa mi tak úplne nové dvere možností. Najviac oceňujem, že naše rozhovory zakaždým končili pozitívne a s konkrétnym plánom zmeny do budúcna.
Tibor študent
Chcela by som sa ešte raz poďakovať koučkám, s ktorými som komunikovala. Ďakujem, že ste mi pomohli vidieť svetlo na konci tunela a že sa aj takýto úžasný projekt s hlbokou myšlienkou dostal ku mne. Dúfam, že aj ostatní ľudia budú mať možnosť spoznať takých vzácnych ľudí a ich energiu. S mojou koučkou Máriou sme vždy boli naladené na tej istej vlne. Vďaka našim rozhovorom som zistila ako dôležité je dbať na seba a na našich blízkych. Pomohla mi v najťažších momentoch v mojom živote a ja jej budem za to naveky vďačná. Keď človek chce, tak dokáže zvládnuť hocičo, čo mu skríži cestu. Ďakujem za túto príležitosť a za to, že som sa niekam posunula. Do ďalšej etapy života vchádzam pozitívne naladená s otvorenou mysľou a otvoreným srdcom.
Michaela študent

Program

Učiteľ ako kouč

Nakopni svoj vlastný projekt

Tešíme sa, že ste sa rozhodli vydať sa na cestu upgradu. Povieme Vám ako viete využiť koučovací prístup a nástroje vo svojej práci pedagóga.