Školy
Študenti
Učitelia
EduCoach

Petra Tomková

Petra vyštudovala Ekonomickú univerzitu a Pedagogickú fakultu UK, čo jej už v počiatku jej kariéry pomáhalo úspešne prepájať biznis so vzdelávaním a rozvojom ľudí. Väčšinu svojho profesionálneho života pôsobila vo finančných inštitúciách, kde sa venovala komplexnému HR poradenstvu pre manažérov. Najviac času venovala oblastiam výberu a rozvoja zamestnancov, identifikácii a odhaľovaniu ich skrytého potenciálu a nastavovaniu ich kariérneho rastu. Ako manažér využívala koučing na dennej báze, pretože verí, že v kombinácii s otvorenou komunikáciou prispieva k vytváraniu prostredia ideálneho pre rast a rozvoj každého jedného človeka.

Je človek, ktorý má rád harmóniu. Rada pracuje v prostredí, kde firemné a ľudské hodnoty idú ruka v ruke. Prostredníctvom koučingu a mentoringu sprevádzala mnohých kolegov, ale aj známych a priateľov ich kariérnym rastom. Najväčšou odmenou pre ňu bolo vidieť, že tieto diskusie im pomohli nájsť odpovede na otázky, s ktorými si predtým nevedeli dať rady a nájsť vlastné riešenia.

Práve zistenie aký silný nástroj koučing môže byť ju viedol k tomu, že sa mu začala venovať oveľa intenzívnejšie a preto sa rozhodla získať medzinárodný certifikát ICF.

Jej vášňou je práca s mladšou generáciou a práve preto sa pripojila aj k projektu EduCoach, ktorý považuje za jedinečný na Slovensku. V rámci pro bono aktivít sa pravidelne venuje mentoringu a koučingu stredoškolských a vysokoškolských študentov. Koordinovala spoluprácu s Nexteria Leadership Academy a aj v súčasnosti sa naďalej venuje študentom v projekte Duke of Edinburgh. Taktiež chodí prednášať na univerzity, pričom hlavnými témami sú „Future skills“ a „Angažovanosť zamestnancov“.

Externé odkazy

Páči sa

Som nenapraviteľný optimista. Môj deň je krajší, keď svieti slnko a mám čas venovať sa mojim najbližším. Užívam si chvíle s mojou dcérou, ktorá akosi rýchlo vyrástla a na ktorú som nesmierne hrdá. Rada cestujem, čítam a športujem. Taktiež rada varím a pečiem...prázdne taniere sú pre mňa najväčšou odmenou :)

Nepáči sa

Nemám rada aroganciu, povýšenosť a nedostatok pokory. A tiež viem úplne v pohode existovať bez plnenej :)

Mám rada ľudí, ktorí zdieľajú hodnoty, ktoré sú pre mňa dôležité - férovosť, rešpekt a tolerancia