Školy
Študenti
Učitelia
EduCoach

Jana Husárová

EduCoach Ambasádor pre región Žilina

Jana je certifikovaný kouč

Vyštudovala som ekonómiu, bývala som typický finančník – práca s číslami, minimalizovať riziko, spoliehať sa na čísla. Neskôr som dostala možnosť postupu do manažmentu vo veľkej firme. A čím ďalej, tým viac som zisťovala, že práca s ľuďmi mi je oveľa bližšia. Ale bol to korporát....nestačilo mi to. Mala som chuť pomáhať a meniť veci oveľa viac a rýchlejšie.
Neviem ako, ale našiel si ma koučing a zmenil mi život 😊
Sústrediť sa na ciele, aktívne počúvať druhých a hľadať v nich to dobré, to čo funguje, spolu objavovať nové možnosti .... zamilovala som si to po prvej sérii výcviku. Moje nadšenie pre koučing určite súvisí s tým, že som koučovský výcvik absolvovala v koučovskej škole u PhDr. Kláry (Kiri) Giertlovej, PCC, MKcS. A samozrejme tu vo svojom rozvoji pokračujem ďalej.

Prečo koučuješ:
Absolvovala som počas svojej kariéry viaceré školenia (=externé rady). Ale až v koučovacom výcviku, keď som zažívala koučing „na vlastnej koži“, som dokázala svoje postoje a zaužívané vzorce správania naozaj dlhodobo zmeniť. Som kľudnejšia, vyrovnanejšia, viem sa pozerať na svet očami „ako sa to dá“ namiesto sťažovania sa, naučila som sa netrápiť sa zbytočne vecami, ktoré nezmením.
Koučing mi prišiel do života v tú správnu chvíľu ako DAR a ja sa teším, keď môžem tento dar posúvať ďalej.

Prečo EduCoach a koučing mládeže:
Koučing pre mňa nie je len metóda, je to iný spôsob myslenia. A keďže väčšinou platí - čím skôr tým lepšie – je podľa mňa ideálne ponúknuť toto myslenie už mládeži. Práve po strednej škole sa dospievajúcim otvára veľmi veľa možností. Potrebujú urobiť samostatné rozhodnutia, ktoré môžu ovplyvniť veľkú časť ich života. A práve koučing im pomôže ísť naozaj do podstaty, lepšie spoznať samého seba a svoje ciele, urobiť zodpovedné rozhodnutia a sebavedomo kráčať za svojimi snami.
Páči sa mi, že Educoach to robí premyslene a efektívne. Spája celú komunitu – študent, rodič, škola, učiteľ. Práve s učiteľom trávi študent veľmi veľa času. Práve učiteľ je osoba, ktorá silne vplýva na osobnosť a život študenta. A práve učiteľ vie koučovským prístupom dať študentom do života naozaj veľa dobrého a užitočného.

Externé odkazy

Páči sa

Detský smiech – to je najviac. Úprimnosť. Ľudskosť. Prechádzka v prírode s rodinkou a so psíkom. Kytica lúčnych kvetov. Slnko. Grilovaná rybka doma na terase. Dobré vínko v dobrej spoločnosti. Keď je doma poriadok. ...a mnoho mnoho ďalšieho

Nepáči sa

keď ľudia bez zamyslenia preberajú názory a postoje

Každý z nás má dva životy. Ten druhý nám začína, keď si uvedomíme, že máme iba jeden.

Konfucius