Školy
Študenti
Učitelia
EduCoach

Alica Barteková

Alica je life koučka.

Svojich klientov sprevádza na ceste sebarozvoja všetkými životnými témami, s fokusom najmä na zdravé návyky, sebalásku, ženské témy či perfekcionizmus. Pri práci využíva aj koncepciu mindfulness, čo vieme preložiť ako všímavosť alebo silu prítomného okamihu. Je absolventkou výcviku MBSR – Mindfulness based stress reduction, celosvetovo certifikovaného programu na zníženie stresu.

Je mamou dvoch dcér a žije v Bratislave. Študovala ekonómiu a v minulosti pracovala na pozíciách v oblasti marketingu, obchodu a ľudských zdrojov. Ku koučingu ju priviedla jej neustála snaha o sebazdokonaľovanie a jej kouč. Po tom, ako zažila silu koučingu na vlastnej koži, zatúžila sa mu venovať viac. Štúdium koučingu absolvovala na Business Coaching College. Je členom SAKo.

Absolvovala ročný výcvik „Práca s rodinou a vzťahová väzba“, ktorý jej okrem zážitkovej sebaskúsenosti v skupine dal veľa vedomostí o vzťahovej väzbe, ktorú považuje za dôležitý aspekt všetkých vzťahov v živote. Popri koučingu sa venuje lektorskej činnosti v oblasti mentálneho zdravia.

S nadšením sa pridala k projektom Educoach, pretože verí, že študenti sú naša budúcnosť a v to, že ak budú mať v tomto veku možnosť mať pri sebe kouča či mentora, pomôže im to zvládnuť nie len výber školy či ich kariérne smerovanie, ale aj náročné obdobie dospievania. Ako sama hovorí: „Sú témy, ktoré študenti nevedia/ nechcú komunikovať doma alebo s učiteľmi. Často chcú byť iba vypočutí niekým, kto ich nesúdi a neradí im, pretože každý sme iný a to, čo fungovalo jednému, nemusí zaručene fungovať druhým. Študenti oceňujú, ak ich niekto prijíma takých akí sú, vytvára im bezpečný priestor na komunikáciu a sprevádza ich zvedavými otázkami, ktoré odkrývajú ICH potenciál a zdroje, ktoré následne dokážu upevňovať.“

Externé odkazy

Páči sa

srdečných ľudí, svoju rodinu, smiech, slnko, hory, turistiku, talianske ristretto, gumené cukríky, tulipány, spev vtákov, vzduch po búrke, hubárčenie, psov, vášnivý tanec, spievanie v aute, maľovanie mandál, fotografovanie a cestovanie. Lákajú ju všetky zamknuté dvere a skutočne rada varí a pečie pre svoju rodinu či kamarátov. Učí sa taliansky jazyk a občas chodí "relaxovať" na hodiny spevu či dabingu.

Nepáči sa

bezmocnosť, zimu, hlad, aroganciu a občas svojho vnútorného kritika.

Šťastie prichádza vtedy, keď vaša práca a slová prinášajú úžitok vám aj ostatným.

Buddha