Školy
Študenti
Učitelia
EduCoach

Zuzana Petruľáková

Zuzana je certifikovaná koučka

Zuzana je srdcom animátorka.

Túžba, ktorú v sebe objavila ako trinásťročná, ju sprevádza celý život. Hoci vyštudovala ekonómiu a mala seriózne zamestnanie v marketingu a PR, po dlhom hľadaní si musela priznať, že to, čo ju skutočne napĺňa, je stáť pri druhých. Pomáhať im rozvíjať ich potenciál, budovať dobré vzťahy, zažívať prijatie.
Využíva na to nástroje ako koučing, neformálne vzdelávanie, zážitkovú pedagogiku.
Je tiež manželkou a mamou troch detí, rada píše o výchove a spokojnosti.

Prečo koučuješ:
Koučing je pre mňa odpoveď na moje hľadanie - ako stáť blízko pri ľuďoch, pomôcť im zorientovať sa v ich ťažkostiach a túžbach a zároveň nepreberať zodpovednosť za ich rozhodnutia, podporiť ich v hľadaní a pri realizácií, dať im zažiť prijatie.

Prečo EduCoach a koučing mládeže:

EduCoach spája dve oblasti, ktoré nosím v srdci a ktoré sú mi veľmi blízke – mladých a koučing.

S mladými ľuďmi pracujem ako dobrovoľníčka prakticky od čias vysokej školy – neformálne vzdelávanie, tábory, sprevádzanie dobrovoľníkov. Záleží mi na tých, ktorí sú mi zverení.

Ku koučingu som sa dostala počas rodičovskej dovolenky a vnímam ho ako užitočný nástroj, ktorý mi efektívne pomáha stáť pri druhých, pomôcť im kráčať za ich túžbami a to takým spôsobom, ktorý ich posilňuje, pomáha im vidieť ich zdroje, pripomína, že zodpovednosť za rozhodnutia je v ich rukách.

Externé odkazy

Páči sa

Milujem pobyt v prírode – dobíjam si v nej baterky, je to pre mňa skvelý priestor na rozhovory – či už s druhými alebo sama so sebou... Príroda je krásna v každom ročnom období – či už som v nej na pešo, na bicykli, alebo na lyžiach; na Slovensku alebo dobrodružne v cudzích krajinách. Doma si rada sadnem k dobrej knihe, zahrám spoločenské hry či upečiem voňavý koláčik. Milujem moju rodinu a priateľov, ale rada som aj len tak sama so sebou.

Nepáči sa

Nemám rada hádky a konflikty, pretvárku a faloš, keď ma niekto núti robiť veci, ktoré sú mi proti srsti. Ak mi dáte pečenú sekanú so zemiakovou kašou, radšej ostanem hladná.

Radosť rozdávaním rastie. Aj láska, pokoj, dobro...