Školy
Študenti
Učitelia
EduCoach

Barbora Koštialová

Baša je akreditovaná koučka, kariérová poradkyňa a lektorka

Pôvodne vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Dva roky po štúdiu ešte pôsobila na Odbore ochrany spotrebiteľa MH SR, potom sa právu prestala aktívne venovať. Hľadanie riešenia situácie v medziach paragrafového znenia nahradila voľnejším prístupom, ktorý ponúka mediácia. Jej princípy následne uplatňovala v ďalších oblastiach svojho pracovného pôsobenia. V roku 2019 absolvovala akreditovaný výcvik v koučingu a plánuje pokračovať v koučovacom vzdelávaní aj naďalej a certifikovať sa ako profesionálny kouč. V rámci koučovania svojich klientov experimentuje s kombináciou koučingu a divadelného umenia. Vo voľnom čase sa totiž venuje amatérskemu divadlu, ktoré ju inšpirovalo k tvorbe konceptu DRAMA coachingu. Vďaka koučingu sa tiež konečne odhodlala splniť si svoj dávny sen a prihlásila sa na štúdium psychológie. V budúcnosti by sa totiž chcela venovať školskej a pracovnej psychológii a vzdelávaniu a rozvoju mladých ľudí v oblasti soft skills a emočnej inteligencie. Z vlastného života vie, že pracovná oblasť je dôležitým piliérom vnútornej spokojnosti, a keby už na strednej škole mala možnosť zažiť koučing, je presvedčená, že by si svoj sen splnila oveľa skôr.

Do projektu EduCoach sa rozhodla zapojiť preto, aby pomohla mladým ľuďom lepšie pochopiť samých seba, správne si stanoviť ciele, a udržať si motiváciu na ich dosiahnutie. Aby prestali snívať o živote v budúcnosti, a miesto toho začali žiť a budovať svoj vysnívaný život už teraz.

Je tiež facilitátorkou #Google iniciatívy s názvom #IamRemarkable, ktorej zámerom je povzbudzovať hlas žien a menšín, ale samozrejme aj všetkých ostatných, aby nie len na pracovisku začali prejavovať svoju výnimočnosť. V rámci nej usporadúva bezplatné workshopy, na ktorých pomáha účastníkom pomenovávať a posilňovať jedinečné stránky ich osobnosti.

Externé odkazy

Páči sa

turistika, knihy, zahraničná kuchyňa, minimalizmus, cestovanie. V roku 2017 absolvovala dobrodružnú osem a pol mesačnú cestu po JV Ázii iba so 7 kg batohom na chrbte.

Nepáči sa

nevyžiadané rady do života.

Keď nevieš nájsť odpoveď na svoju otázku, pravdepodobne sa len nesprávne pýtaš. Preto ma nechaj pýtať sa, odpoveď máš určite v sebe.