Školy
Študenti
Učitelia
EduCoach

Barbora Kalnická

Barbora je certifikovaná životná koučka.

Odkedy som sa v škole dozvedela o teórii temepramentu od Hippokrata, chcela som študovať psychológiu. To sa mi aj podarilo. Po škole som nastúpila na interné HR a prešla som tam niekoľko pozícií. Najviac som sa však venovala náboru a výberu zamestnancov, spolupracovala som s líniovými aj top s manažérmi, viedla som napríklad aj trainee program pre študentov vysokých škôl. Veľkou zmenou v živote pre mňa bola materská dovolenka. Čo sa však nezmenilo, bola chuť vzdelávať a rozvíjať sa. Chcela som sa opäť vrátiť bližšie k psychológii a nakoniec som sa rozhodla pre výcvik v koučingu, ktorý má hneď chytil za srdce. Venujem sa mu od roku 2021.

Prečo koučuješ:
Lebo ma fascinuje ľudská myseľ, naša schopnosť nájsť pre seba to najlepšie riešenie, objavovanie a experimentovanie. Páči sa mi hravosť a iný pohľad, ktorý koučovanie prináša do bežného života. Je úžasné pomáhať pri budovaní vedomia o klientových zručnostiach, schopnostiach, byť pri hľadaní jeho silných stránok a zdrojov, riešení a objavovaní svojho talentu a potenciálu.

Prečo EduCoach a koučing mládeže:
Pamätám sa ako som sa o EduCoach dozvedela, veľmi sa mi tento projekt zapáčil. Myslím si, že ak by som sama mala takúto možnosť stretávania sa s koučom počas strednej školy, určite by som ju využila. Pri koučovacích rozhovoroch sa človek veľmi veľa o sebe dozvie, lepšie sa spozná a to je v období, keď sa človek rozhoduje o smerovaní v živote, veľmi dôležité. Rada by som bola na tejto ceste hľadania a spoznávania nápomocná.

Externé odkazy

Páči sa

Výhľad z vysokého kopca, či už mám na nohách turistické, alebo snowboardové topánky, alebo sedím na bicykli. Vôňa knihy a čokolády. Hudba v ušiach. Čas s rodinou. Inšpiratívny rozhovor. Háčkovanie.

Nepáči sa

Nespravodlivosť, posudzovanie, sebaľútosť.

Nemusíš byť skvelý, aby si začal, ale musíš začať, aby si bol skvelý.