Školy
Študenti
Učitelia
EduCoach

Emőke Benková

EduCoach Ambasádor pre región Nových Zámkov

je akreditovaná koučka a učiteľka na strednej škole

Emőke pracuje na strednej škole ako učiteľka anglického a maďarského jazyka už 26 rokov. Jej študenti o nej hovoria, že je celkom fajn „boomer“ s otvorenou mysľou.
Vzhľadom k učiteľskej praxi s mladými ľuďmi a k tomu, že s manželom sú rodičmi úspešnej dámy, veľmi dobre pozná svet tínedžerov, mladých dospelých, rodičov a učiteľov. Na vlastnej koži si vyskúšala, aký je ich život, s akými problémami sa stretávajú a ako ich prekonať. Počas pôsobenia v školstve nadobudla skúsenosti, ktoré ju doviedli k rozšíreniu svojho vzdelania o životný, vzťahový aj tímový koučing. Počas práce v školstve, triednictva a koordinátorstva programov The International Award of the Duke of Edinburgh, Educate Slovakia with AIESEC Slovakia, FutureMe@Dell zistila dve dôležité veci: mladí ľudia potrebujú dôverné prostredie, pozorné uši nestranného dospelého a rešpektovanie ich osobnosti. A práve to je aj pre ňu v koučovaní a pri práci s mladými ľuďmi dôležité - schopnosť citlivo a pozorne počúvať, klásť presne tie otázky, ktoré im pomôžu nájsť odpovede na otázky, ktoré sa im preháňajú v hlave v období niekedy až búrlivého dospievania a hľadaní vlastnej identity.

Jej poslaním ako kouča je, aby sa čo najviac mladých ľudí a dospelých, rodičov a učiteľov oboznámilo s metódami sebapoznávania a sebarozvoja, aby sa ich život stal lepším a kvalitnejším. Aby si mohli vytvoriť vzťah a mohli spolu komunikovať na základe vzájomnej dôvery a rešpektu a aby mali čo najkvalitnejší a autentický život, prebrali zodpovednosť za rozhodnutia so sebaistotou a našli si cestu k sebe aj k okoliu. Verím v úžasný potenciál koučovacieho prístupu v školách aj v rodinách, nakoľko mení náš prístup k životu a svojim cieľom. Verí tomu, pretože som sama zažila na svoje koži.
Spolupráca s EduCoach je pre ňu ďalšou možnosťou, ako naplniť poslanie predstaviť myšlienku koučingu na školách, pretože je presvedčená, že ak niekto nastúpi na cestu zmien pomocou sedení s koučom, nastúpi na dobrodružnú cestu spoznávania samého seba a získa benefity nie len pre seba, ale aj pre svoje okolie.

Externé odkazy

Páči sa

mať nadhľad a zmysel pre humor, inšpirovať sa a učiť sa od ľudí, ktorí sú úspešní vo svojej oblasti, dávať mladým ľuďom šancu a učiť sa od nich, čítať literatúru vážnu aj menej vážnu, písať vlastné poviedky, starať sa o vonkajšiu aj vnútornú harmóniu, obklopovať sa ľuďmi, s ktorými môžem viesť zmysluplné rozhovory

Nepáči sa

keď klameš sám seba :D , predsudky a zovšeobecňovanie, diskriminácia, hlúposť z nevedomosti

Tento život je tvoje dobrodružstvo, a kam tvoja cesta povedie, je v tvoje rozhodnutie

Tobias Beck